kontakty

Adresa:
U kněžské louky 2139/9
130 00 Praha 3 - Jarov
tel: 284 682 533
mobil: 776 600 650
e-mail: jarov@evangnet.cz
kazatelka: f. Elen Plzáková

                           Více zde

pravidelný program

Bohoslužby 
každou neděli od 9:30
pořad bohoslužeb

Setkání pamětníků: pondělí od 9:30
Biblická hodina: úterý od 18:00
Kavárnička pro seniory: středa 14:00-17:00
Mládež: pátek od 19:00
Biblická hodina pro děti: pátek od 16:00
Staršovstvo: každé druhé pondělí v měsíci

Akce "Kulturou proti antisemitismu" 22.4.

Česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) Vás zve do Prahy na veřejnou akci „Kulturou proti antisemitismu“, která se koná v neděli 22. dubna 2018.

Pořádáme ji proto, že se znepokojením sledujeme stále silnější vlnu nepřátelské propagandy namířené proti Židům. Od prvního ročníku v roce 2004 se situace v Evropě výrazně zhoršila. Považujeme za alarmující, že Židé se dnes, po více než 70 letech od holocaustu, v řadě zemí Evropy již opět necítí bezpečni. Jsme přesvědčení, že právě jako křesťané bychom měli být vždy mezi prvními, kteří se ozvou, kdykoli se objeví protižidovské předsudky. Zavazuje nás k tomu i naše vlastní minulost a bolestná historie židovsko-křesťanských vztahů.

Akce začíná „Pochodem dobré vůle“ centrem Prahy, po němž následuje veřejné shromáždění v sídle Senátu ve Valdštejnské zahradě. Účastníci Pochodu dobré vůle se sejdou před 14. hodinou na Staroměstském náměstí, odkud projdou ulicemi Josefova, na Palachově náměstí před Rudolfinem vzpomenou v pietním aktu obětí šoa a připomenou si také 70. výročí založení Státu Izrael. Pochod zakončí ve Valdštejnské zahradě, kde se připojí k navazujícímu shromáždění. Cílem je vytvořit pokojným a kulturním chováním kontrast k agresivním a lživým projevům nenávisti a společně deklarovat, že antisemitismus do slušné společnosti nepatří. Podobně jako v předchozích letech, kdy se pochodu zúčastnilo několik stovek lidí, se i letos můžeme těšit na zpěv a modlitby v ulicích a kvalitní uměleckou náplň v režii profesionálů z Moravskoslezského národního divadla v Ostravě.

Dramaturgie letošního patnáctého ročníku této akce, která patří k největším veřejným vystoupením křesťanů u nás, opět vychází z připomenutí tragické minulosti. Hlavním programovým bodem je dramatické pásmo inspirované knihou Judity Matyášové „Přátelství navzdory Hitlerovi“, které sleduje osudy několika obětí nacistické genocidy. V závislosti na zdravotním stavu také promluví některý z posledních žijících pamětníků. Autentické svědectví patří k nejsilnějším nástrojům potírání propagandy. Nenechte si ujít tuto vzácnou příležitost poslechnout si živé svědectví těch, kdo tyto hrůzy přežili.

Na programu se budou podílet mnozí čeští i zahraniční politici a umělci, kteří svou aktivní účastí podpoří myšlenku celé akce. Pozvání přijal izraelský velvyslanec Daniel Meron, místopředseda Senátu Jaroslav Kubera, moderátorka Veronika Sedláčková, herec Jan Potměšil a kantor Michal Foršt. Hudebně program doprovodí izraelský jazzman Yotam Silberstein.

Filosof Edmund Burke kdysi řekl, že k triumfu zla postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic. Zveme Vás, abyste společně s námi dali najevo, že jsme se z minulosti poučili.

Mojmír Kallus

 

Další podrobnosti a aktuality naleznete na stránkách www.vsichnijsmelidi.cz a na facebookové stránce „Kulturou proti antisemitismu“. Pokud byste se na akci chtěli nějakým způsobem podílet kupř. dobrovolnickou pomocí, zkontaktujte nás prosím na icej@ecn.cz.

kalendář

  Nejbližší akce:

1.12. Jarovský jarmark

23.12. Adventní slavnost